השקעה בנכס אינטרנטי – 10 דברים שחובה לדעת בתור משקיע מתחיל

הפוסט הבא נכתב לאחר שיחה עם ליד (הפנייה שהגיעה לאתר שלנו) עם מישהו שמחפש להשקיע 5 מיליון שח 😱 .לדעתי הצלתי לו הרבה מאוד כסף בשיחה הזו וכיוונתי בלי קשר אם בכלל יעבוד מולנו או לא, לכיוון הנכון . אני מקווה שגם אתה תקרא את הפוסט הזה שמלא תובנות ותוכל לקחת החלטות יותר נבונות בנושא ולא משנה באיזה סכום מדובר.

הודעה ווצאפ אחרי השיחה
הודעה ווצאפ אחרי השיחה

טיפים למשקיעים פסיביים להשקעה בנכסים דיגיטליים/אינטרנטיים

הכנסה פסיבית = נכסים דיגיטליים האומנם?

את השיחה הנ”ל בהודעת ווצאפ ,התחיל איתי ראובן (שם בדוי) ,בזה שהוא מנהל כסף למשקיעים במיליוני דולרים והוא רוצה בעצם להשקיע בנוסף בנכסים דיגיטליים : דפי פייסבוק , אתרים , קבוצות שיעשו כסף וחייב שיהיה פסיבי וכו’.

השאלה הראשונה ששאלתי אותו “איך קבוצת פייסבוק או עמוד פייסבוק יהיה פסיבי או כל דבר אחר? “..הוא לא ידע מה לעשות אבל אמרו לו שאפשר , שאלתי אותו “איך בדיוק?” , הוא “אמר הם ידאגו לזה” ..אז ככה … קבוצת פייסבוק במקרה זה אחד הנכסים הכי גדולים שלי (גם יש לנו לסוכנות תיווך קהילה בפייסבוק מאוד פעילה , מוזמנים אפילו להכנס ) אין קשר בינה לבין פסיביות כלל ! אנחנו מייצרים כסף מקהילה בהרבה דרכים אבל זה בכלל שאנחנו יודעים מה לעשות בדיוק , ומלא עסקאות תיווך מגיעות משם +עוד מוצרים שלנו , אבל באותה מידה יש קבוצות בגודל שלנו ויותר בהרבה שלא מכניסות שקל! .

קבוצת פייסבוק זה עסק שמישהו צריך לדעת לנהל אותו , לרוב להיות הפנים שלו (שאת זה קבוצת ניהול בוודאות לא תעשה) , כנ”ל לגביי עמוד פייסבוק.. בכל הדברים האלה יש תנועה שצריך ממש לדעת להפוך לכסף.

הוא דיבר איתי גם על אתרים ,וגם פה הסברתי לו יש אתרים שעושים כסף מפרסומות ,מלידים , אפילייט ..חלקם בממומן וחלקם באורגני ,

זה עולם שלם! במודל שמישהו אחר מנהל את זה ודואג לקידום האתר ,כדי להבין בדיוק מה הוא הולך לעשות! לבדוק תוצאות , לדבר עם משקיעים אחרים חסרי אינטרס ולמדוד 200 פעם לפני שחותכים ושולחים כסף .מה שיכול לעזור עם זה , זה להתייעץ עם מישהו בלתי תלוי שמבין בתחום ,אותו תוכלו למצוא בקהילה שלנו (לא חייב להיות מישהו מהסוכנות שלנו),והוא יוכל להציל לכם את הכסף.

איך קונים נכס דיגיטלי מניב? (בניהול עצמי)

אחרי שדיברנו על השקעות פסיביות ,סיפרתי לו מה אנחנו עושים וזה בעצם תיווך עסקאות של נכסים דיגיטליים (חנות אמזון , איקומרס , אתרים , קהילות , ערוצי יוטיוב) לנכסים מעל 100,000 ש”ח בלבד ,אבל כמובן שבכל אחד מהם חובת הידע ..לא ניתן לעשות זאת בלי ידע עמוק( או שיכול להיות בחפיפה ),אבל מבטיח לכם ב 100% ,ששום נכס לא יטופל ללא ידע מלא וצמוד. חלק אפשר לשלם למישהו ולעקוב (לקחת את התשלום בחשבון כמובן בחישובים של כדאיות) וחלק יכול להיות תפעול מלא שלכם . מומלץ למי שקונה בצורה הזו ,ללכת לכיוון של נכסים פשוטים יחסית להבנה וניהול כמו אתרים ,שרק צריך להמשיך לקדם אותם (בכל מקרה להתייעץ עם מומחה).

האם יש סיכון בהשקעה בנכסים דיגיטליים ?

ברור שיש , וסיכון מאוד גדול, לדוגמא: חנות אמזון יכולה להסגר , אתר יכול לרדת בדירוגים או להענש , קהילת פייסבוק יכולה להסגר (היא בכלל של פייסבוק) ועוד מיני בעיות שלרוב אם אין ניסיון לא תדעו ..גם אם יש ניסיון אתם מבינים את הסיכון .

יש עוד פרמטר שצריך לקחת בחשבון , עולם האינטרנט משתנה כל הזמן , זאת אומרת אם קניתם היום קהילה, יש מצב שבכלל עוד 5 שנים פייסבוק לא תהיה קיימת במתכונת הנוכחית, נכון זה נראה מוזר להגיד ,אבל תזכרו.. ICQ , מקושרים ואיזה פורום היה לתפוז אהה ? בדיוק זה הנקודה לגביי אינטרנט!

מה התשואות בנכסים דיגיטליים ?

מכירים את המשפט “גודל הסיכוי כגודל הסיכון”? אז פה זה תקף ! נכסים דיגיטליים נמכרים במכפיל של 3 חודשים ,החזר ההשקעה בסיכון גבוה כמו חנויות איביי במודל דרופשיפינג עד 60 חודשים במותגים מובילים .אישית, אצלנו יש כרגע אחד על המדף בשווי של 10 מיליון ש”ח, שמורכב מכל סוגי הנכסים הדיגיטליים כמעט( בכללי מוזמנים לבדוק מה יש לנו כרגע למכירה על המדף )ולדעתי האישית כרגע בגלל האי וודאות ,המכפילים מדהימים למי שיודע ומבין בשוק הזה והסיכון נגיד באתרים יציבים הוא ממש לא פי 6 מנדל”ן ,שזה בערך ההבדל בתשואה השנתית לפעמים.

ראיתי פרסומת ואחרי שיחת טלפון הזמינו אותי לפגישה?

הגעתם לפגישה במשרד מפואר אצל חברה שמנהלת ובונה נכסים דיגיטליים ,אבל אל תשכחו שאתם אלה שמשלמים על המשרדים האלה ואתם אלה שמשלמים לאנשי מכירות שלהם והכי הרבה על הפרסום הממומן שלהם .

אם מבטיחים לכם סתם דוגמא תשואה של 30% בשנה , אל תשכחו שהם צריכים לכסות הוצאות שלהם על פרסום ועל הכול מסביב , זאת אומרת התשואה שלהם צריכה להיות נגיד 60% (פחות ריאלי) אז אתם כנראה לא במקום שאתם רוצים להיות .

לאותו משקיע שדיברתי איתו אנחנו כרגע הולכים לבנות סוג של תמהיל ,שבנוי מנכסים שיש לנו למכירה, שכנראה ניקח מישהו שיוכל לנהל אותם בשבילו (יש לנו אינטרס לעסקה כמובן). אותו אחד יעבוד מולו כמובן אבל אנחנו נעזור לו לבנות את זה + אתרים שתבנה לו חברת ברוקרלי שמכל החברות שיש בשוק אין לה משרדים , אין פרסום , אין לה אפילו אנשי מכירות!! אתם מגיעים ישירות לבעלים לשיחה ומה שכן יש לה, זה יתרון תחרותי ושיטת קידום לוקאלי ומכירת לידים שאני בעצמי עושה . הסיכון איתם שיום אחד לא ישתלם להם להחזיק את המערך שלהם , אבל גם לזה יש הגנות לקונה.

למה צריכים את הכסף שלי ,אם הם יודעים בעצמם לעשות?

זה שאלה שכל משקיע פחות מנוסה שואל את עצמו..בכללי ,לא לכל מי שיש את הידע לעשות כל דבר,לוקח הלוואה מהבנק ועושה את זה .. אנשים לוקחים השקעות. דבר שני ,לא כל דבר עובד .. אם מציעים לכם מודל חדשני שלא קיים (ראה ערך כמה חברות שעלו לכותרות) ואתם לא מצליחים אפילו להבין מי נגד מי , פשוט משקיעים כי נראה לכם אמין , הכסף שלכם 99% אחוז הלך .לא צריך להמציא מודלים בשביל לעשות כסף מאתרים !זה מאוד פשוט בסופו של דבר. הכסף שלכם בהתחלה ייתן אופציה לחברה לגדר הסיכונים שלה ובנוסף לגייס הון גדול בכדי לגדול מהר … יש המון חברות (כולל אנחנו) שעושים זאת ללא משקיעים.

למה לקחת ייעוץ חיצוני?

זה לפי דעתי הטיפ הכי טוב אפשר לתת , קחו ייעוץ חיצוני ,יכולים לפנות אלינו ושיחת ייעוץ עם אחד הבעלים ,אני (טוליק) או דוד פופוביץ תעלה לכם 1000 ש”ח + מע”מ ,אבל תחסוך לכם הרבה מאוד כאב ראש. או תעשו זאת עם מישהו אחר , אבל חובה לעשות! לקביעת שיחה מקדימה של 5-10 דקות תשלחו לי ווצאפ בלינק הזה

דוד וטוליק
דוד וטוליק הבעלים של Trust The Brokers

יעלו פה עוד טיפים בנושא למשקיעים פסיביים בקרוב (אם שאלתם למה אין 10 😂) שווה להצטרף לפרייקט שלנו טיפ מהברוקרים בנתיים פה

דוד פופוביץ

דוד פופוביץ הוא הבעלים ומנכ"ל משותף של Trust The Brokers והבעלים של קהילת יזמי איקומרס בישראל המובילה את תחום האיקומרס בישראל. דוד מוכר כאחד מיזמי האיקומרס המובילים בארץ ומוכר גם בזירה הבינלאומית, עשה אקזיט על מותג האיקומרס הידוע שלו בנישה של הזאבים ומייעץ לעסקים שרוצים לבנות את המותג שלהם אונליין בצורה הנכונה, בין אם בארץ או בחו”ל.

מחפשים את הנכס הדיגיטלי
המושלם בשבילכם?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

אהבתם את הכתבה?
שתפו בקליק
כתבות בנושא
דילוג לתוכן