השקעה בנכס אינטרנטי – 10 דברים שחובה לדעת ממש למשקיע המתחיל

הפוסט הבא נכתב אחרי שיחה עם ליד (הפנייה שהגיעה לאתר שלנו) עם מישהו שמחפש להשקיע 5 מיליון שח 😱 , ולדעתי הצלתי לו הרבה מאוד כסף בשיחה , וכיוונתי בלי קשר אם בכלל יעבוד מולינו או לא לכיוון הנכון , אני מקווה שגם אתה תקרא את הפוסט הזה שמלא תובנות ותוכל לקחת החלטות יותר נבונות בנושא ולא משנה באיזה סכום מדובר.

הודעה ווצאפ אחרי השיחה
הודעה ווצאפ אחרי השיחה

טיפים למשקיעים פסיביים להשקעה בנכסים דיגיטליים/אינטרנטיים

הכנסה פסיבית = נכסים דיגיטליים האומנם?

השיחה שהראיתי בהודעת ווצאפ התחיל איתי ראובן (שם בדוי) בזה שהוא מנהל כסף למשקיעים במיליוני דולרים והוא רוצה בעצם להשקיע גם הנכסים דיגיטליים , דפי פייסבוק , אתרים , קבוצות שיעשו כסף וחייב שיהיה פסיבי , ואז השאלה הראשונה ששאלתי אותו , איך קבוצת פייסבוק או עמוד פייסבוק יהיה פסיבי או כל דבר אחר , הוא לא ידע מה לעשות אבל אמרו לו שאפשר , שאלתי אותו “איך בדיוק?” , הוא “אמר הם ידאגו לזה” אז ככה … קבוצת פייסבוק במקרה זה אחד הנכסים הכי גדולים שלי וגם יש לנו לסוכנות תיווך קהילה בפייסבוק מאוד פעילה , מוזמנים אפילו להכנס , אין קשר בינה לבין פסיביות שום דבר , אנחנו מייצרים כסף מקהילה בהרבה דרכים אבל כי יודעים מה לעשות בדיוק ומלא עסקאות תיווך מגיעות משם ועוד מוצרים שלנו , אבל באותה מידה יש קבוצות בגודל שלנו ויותר בהרבה שלא מכניסות שקל! קבוצת פייסבוק זה עסק שמישהו צריך לדעת לנהל אותו , לרוב להיות הפנים שלו (שזה בטוח שום קבוצת ניהול לא תעשה) , כנ”ל לגביי עמוד פייסבוק בכל הדברים האלה יש תנועה שצריך ממש לדעת להפוך לכסף.

הוא דיבר איתי גם על אתרים וגם פה הסברתי לו יש אתרים שעושים כסף מפרסומות , עושים כסף מלידים , עושים כסף מאפילייט , חלקם גם ממומן חלקם גם אורגני זה עולם שלם! , במודל שמישהו אחר מנהל את זה , דואג לקידום אתר מאוד כדי להבין בדיוק מה הוא הולך לעשות לבדוק תוצאות , לדבר עם משקיעים אחרים חסרי אינטרס ולמדוד 200 פעם לפני שחותכים ושולחים כסף , מה שיכול לעזור זה להתעייץ עם מישהו בלתי תלוי שמבין בתחום שתוכלו למצוא בקהילה שלנו (לא חייב להיות מישהו מהסוכנות שלנו) הוא יוכל להציל לכם את הכסף.

איך קונים נכס דיגיטלי מניב? (בניהול עצמי)

אחרי שדיברנו על השקעות פסיביות סיפרתי לו מה אנחנו עושים וזה תיווך עסקאות של נכסים דיגיטליים (חנות אמזון , איקומרס , אתרים , קהילות , ערוצי יוטיוב) מעל 100,000 ש”ח בלבד אבל בכל אחד מהם חובה ידע , לא ניתן בלי ידע עמוק או שיכול להיות בחפיפה אבל מבטיח ב 100% ששום נכס לא ישאר כזה בלי ידע , חלק ממשרה מלאה של מישהו או שלכם , וחלק אפשר לשלם למישהו ולעקוב (לקחת את התשלום בחשבון כמובן בחישובים של כדאיות) , מומלץ למי שקונה בצורה כזו ללכת לכיוון של נכסים פשוטים יחסית להבנה וניהול כמו אתרים שרק צריך להמשיך לקדם אותם (בכל מקרה להתעייץ עם מומחה).

האם יש סיכון בהשקעה בנכסים דיגיטליים ?

ברור שיש , וסיכון מאוד גדול , חנות אמזון יכולה להסגר , אתר יכול לרדת בדירוגים או להענש , קהילת פייסבוק יכולה להסגר (היא בכלל של פייסבוק) ועוד מיני בעיות שרוב אם אין ניסיון לא תדעו וגם אם יש ניסיון אתם מבינים את הסיכון , יש עוד פרמטר שצריך לקחת בחשבון , עולם האינטרנט משתנה כל הזמן , זאת אומרת עם קניתם היום קהילה יש מצב שבכלל פייסבוק עוד 5 שנים לא תהיה קיימת במתכונת הנוכחית , נכון זה נראה מוזר להגיד , אבל תזכרו ICQ , מקושרים ואיזה פורום היה לתפוז אהה ? בדיוק זה הנקודה לגביי אינטרנט!

מה התשואות בנכסים דיגיטליים ?

מכירים את המשפט “גודל הסיכוי קח גודל הסיכון” אז פה זה תקף , נכסים דיגיטליים נמכרים במכפיל של 3 חודשים החזר השקעה בסיכון גבוה כמו חנויות איביי במודל דרופשיפינג עד 60 חודשים במותגים מובילים , יש לנו כרגע אחד על המדף בשווי של 10 מיליון ש”ח שמורכב מכל סוגי הנכסים הדיגיטליים כמעט , בכללי מוזמנים לבדוק מה יש לנו כרגע למכירה על המדף , לדעתי האישית כרגע בגלל היא הוודאות המכפילים מדהימים למי שיודע ומבין בשוק הזה והסיכון נגיד באתרים יציבים הוא ממש לא פי 6 מנדל”ן שזה בערך ההבדל בתשואה השנתית לפעמים.

ראיתי פרסומת ואחרי שיחת טלפון הזמינו אותי לפגישה?

הגעתם לפגישה במשרד מפואר אצל חברה שמנהלת ובונה נכסים דיגיטליים , אל תשכחו שאתם אלא שמשלמים על המשרדים האלה , אתם אלא שמשלמים לאנשי מכירות שלהם והכי הרבה על הפרסום הממומן שלהם , אם מבטיחים לכם סתם דוגמא תשואה של 30% בשנה , אל תשכחו שהם צריכים לכסות הוצאות שלהם על פרסום ועל הכול מסביב , זאת אומרת התשואה שלהם צריכה להיות נגיד 60% (פחות ריאלי) אז אתם כנראה לא במקום שאתם רוצים להיות , לאותו משקיע שדיברתי איתו אנחנו הולכים לבנות סוג של תמהיל שבנוי מנכסים שיש לנו למכירה שכנראה ניקח מישהו שיוכל לנהל אותם בשבילו (יש לנו אינטרס לעסקה כמובן) אותו אחד יעבוד מולו כמובן אבל נעזור לו לבנות את זה + אתרים שתבנה לו חברת ברוקרלי שמכל החברות שיש בשוק , אין לה משרדים , אין פרסום , אין לה אפילו אנשי מכירות חחח , אתם מגיעים לבעלים לשיחה ומה שכן יש לה זה יתרון תחרותי ושיטה מבחינת קידום לוקאלי ומכירת לידים שאני בעצמי עושה , הסיכון איתם שיום אחד לא ישתלם להם להחזיק את המערך שלהם , אבל גם לזה יש הגנות לקונה.

למה צריכים את הכסף שלי אם הם יודעים בעצמם לעשות?

זה שאלה שכל משקיע פחות מנוסה שואל את עצמו חחח , בכללי לא לכולם שיש את הידע לעשות כל דבר הוא לוקח הלוואה מהבנק ועושה את זה , אנשים לוקחים השקעות , ודבר שני לא כל דבר עובד , אם מציעים לכם מודל חדשני שלא קיים (ראה ערך כמה חברות שעלו לכותרות) ואתם לא מצליחים אפילו להבין מי נגד מי , ופשוט משקיעים כי נראה לכם אמין , הכסף שלכם 99% אחוז הלך , לא צריך להמציא מודלים בשביל לעשות כסף מאתרים , זה מאוד פשוט בסופו של דבר. הכסף שלכם בהתחלה ייתן אופציה לחברה לגדר סיכונים שלה וגם לגייס הון גדול בהתחלה לגדול מהר … יש המון חברות כולל אנחנו שעושים זאת ללא משקיעים.

למה לקחת ייעוץ חיצוני?

זה לפי דעתי הטיפ הכי טוב אפשר לתת , קחו ייעוץ חיצוני יכולים לפנות אלינו ושיחת ייעוץ תעלה לכם עם אחד הבעלים אני (טוליק) או דוד פופוביץ 1000 ש”ח + מע”מ אבל תחסוך לכם הרבה מאוד כאב ראש או תעשו זאת עם מישהו אחר , אבל חובה לעשות! לקביעת שיחה מקדימה של 5-10 דקות תשלחו לי ווצאפ בלינק הזה

דוד וטוליק
דוד וטוליק הבעלים של Trust The Brokers

יעלו פה עוד טיפים בנושא למשקיעים פסיביים בקרוב (אם שאלתם למה אין 10 😂 שווה להצטרף לפרייקט שלנו טיפ מהברוקרים בנתיים פה

Antoly Eidelman

אנטולי (טוליק) איידלמן יזם ונווד דיגיטלי , פעיל בתחום המסחר הנכסים דיגיטליים שנים ומהלך ספונטני ביחד עם דוד פופוביץ החליטו להקים את מותג Trust The Brokers לתיווך נכסים דיגיטליים החזק בישראל טוליק מתמחה בקידום אפליקציות וכל מה שקשור לקהילות פייסבוק!

מחפשים את הנכס הדיגיטלי
המושלם בשבילכם?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

אהבתם את הכתבה?
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא