כמה שווה קבוצה בפייסבוק ואיך מתמחרים ? (רמז לפעמים גם 7 ספרות בדולרים) 💵

אם הגעתם לפוסט הזה אתם או מחפשים למכור קבוצת פייסבוק או לקנות כזו.

מעוניינים בייעוץ פרטני להגדלה ומוניטזציה של קהילות פייסבוק ? ניתן להזמין פה

אז בואו נתחיל :

האם אפשר למכור קבוצות או קהילות פייסבוק?

האמת זו נקודה מאוד חשובה שהרבה מאוד אנשים מפחדים ממנה, אבל בראיון שהיה לנו ב MAKO אנחנו ומומחים נוספים חושפים שוק משגשג ביותר של מכירת וקניית קבוצות.

חשוב לציין שפייסבוק באופן רישמי נגד העניין, אבל בפועל הם מעלימים עין, כנראה שהסיבות לכך הן:הם פשוט רוצים שהקבוצה תמשיך להתקיים גם אם האדמין שלה התעייף ומחפש מישהו שיחליף אותו וגם אין להם באמת רצון וכלים להתעסק עם זה.

מה בעצם קונים בקבוצת פייסבוק?

בקבוצת פייסבוק בעצם קונים את חברי הקבוצה הנוכחיים ועתידיים, כן כפי שזה נשמע 🙂 קונים קהל שמתעניין בנישה מסויימת ונמצא במקום אחד מאורגן.

איך בעצם קורה שקבוצות נמכרות ?

בעיקרון הרוב המוחלט של הקבוצות שנמכרות דווקא במחירים הגבוהים אלה קבוצות הכי אותנטיות שנפתחו ביוזמה של הבעלים שלהם והפכו לאימפריה בתחומם, לפעמים הבעלים של הקבוצה שבעצם נקרא אדמין או מנק”ל (מנהל קהילה) מרגיש שהוא מיצה או מותש ורוצה להמשיך הלאה, הרבה מהאדמינים שהגיעו לתחות מיצוי ורוויה רוצים לפעמים לסגור את הקבוצה כמו בעלת קבוצה שהגיע אלינו אחרי שמישהו תייג את הסוכנות על פוסט הכרזת סגירת הקהילה שלה

אחרי שיחה איתנו היא הבינה שהקהילה שווה עשרות אלפי שקלים לפחות, ושמחים לבשר שלפני כשבוע הקבוצה נמכרה!

מכירת קבוצת פייסבוק
מכירת קבוצת פייסבוק

האם קבוצת פייסבוק היא נכס דיגיטלי?

קבוצת פייסבוק היא נכס דיגיטלי– אבל לא שלכם- זה נכס דיגיטלי של פייסבוק 🙂 שהיא בעצם השותפה הראשית שלכם בקבוצה עם זכות וטו על הכול אבל נותנת לכם לרוב 100% שליטה ולא מתערבת כמעט בכלום.

איך מתמחרים קהילת פייסבוק?

בשונה ממה שכולם חושבים בתמחור קבוצת פייסבוק על כך שכמות החברים זה הפרמטר היחיד, מה שהכי חשוב בקבוצת פייסבוק מבחינה טכנית הם 2 פרמטרים עיקריים: אחוז החברים הפעילים שצריך להיות מעל 80% ב 60 יום האחרונים

וכמות המצטרפים החדשים לקבוצה באחוזים מסך חברי הקבוצה, אפשר להגיד שאם כמות האנשים אחוז המצטרפים כל חודש יורד, אבל קבוצה עם 80,000 איש שיש לה 100 מצטרפים בחודש זה בעייתי ומעיד על כך שהקבוצה הגיע לשיא או כבר מזמן בדרך למטה.

הדבר הנוסף הוא כמובן אחוז החברים הפעילים ודבר אחרון ולא בהכרח בסדר הזה הוא הרווח שהקהילה עושה.

עכשיו בטח תשאלו איך מתמחרים קהילה? אז השאלה מצויינת והתשובה קצת מסובכת, בנכס דיגיטלי רגיל כרגע התמחור הוא מכפיל של בערך 20-50 על הרווח הנקי החודשי, אבל גם אם הקבוצה לא מייצרת עדיין כסף-  היא עדיין שווה כסף.

במקרה כזה עיקר השווי יישען על פוטנציאל רווח עתידי, כלומר כמה היה אפשר להרוויח אם היו עושים מוניטיזציה כמו בקהילות דומות וכמובן תלוי ביקוש בתחום והמותג מאחוריי הקהילה

כמה שווה קבוצת פייסבוק ?
כמה שווה קבוצת פייסבוק ?

 

דוגמאות על עסקאות של קהילות שבוצעו בסוכנות 

קבוצה בתחום השכרת דירות עם עשרות אלפי חברים , מדבור לרוב קהילות שלא עושות כסף ורוכשים בעיקר את הפוטנציאל והקהל , זו הקהילה נקנתה בסכום נמוך יחסית

לאחר כמה חודשים נבנה לה מודל כלכלי ומחפשים שוכר קבוע לקהילה  קצת פרטים למי שרוצה

עסקה נוספת שתיווכנו בהצלחה  קהילה בתחום הספורט שלא הכניסה כסף שנמכרה ע”י הבעלים למותג בתחום הספורט שבדיוק חיפש קהילה כזו,

העסקה התרחשה בגלל שהמותג חיפש כזו קבוצה ונמכרה במחיר מצויין ל -2 הצדדים, לרוב מאוד קשה להגיע למותגים שמבינים את הכוח שיש לקהילה כזו.

איך מרוויחים מקבוצת פייסבוק ?

בעיקרון יש אין ספור דרכים להרוויח כסף ולא תמיד אדמינים של קהילות מכירים אותן

החל משיתופי פעולה ריווחיים, אפילייט (שיווק שותפים) , מכירת הקאבר , ראיונות לייב בתשלום ועוד המון אופציות שאפשר לקרוא במאמר שתוייג.

איפה ניתן למצוא קבוצות פייסבוק למכירה ?

האמת המקום הכי שווה למצוא קבוצות פייסבוק למכירה זה בתוך קהילת הפייסבוק שלנו (זו קהילה פרטית אז חובה להצטרף)

המקום השני זה אצלינו באתר , פשוט תעשו מסנן של קבוצות פייסבוק בלבד , אין לרוב הרבה קבוצות שאנחנו עושים בהם תיווך כי פשוט אין הרבה קהילות שהשווי שלהם מגיע לרמה של מעל 100,000 ש”ח

אבל בכללי אחד הדרכים הכי פשוטות זה לעשות רשימה של מה שמחפשים ולפנות לבעלי הקהילות בהצעה (שמישהו שם כסף על השולחן יש נטייה למכור)

לסיכום 

אפשר לסכם לגביי קבוצות פייסבוק, יש בהן סיכון לא קטן בגלל שהן בעצם לא שייכות לבעלים אך מצד שני הפוטנציאל הוא עצום, דבר נוסף שיפה בקבוצות שבשלב מסוים החברים בקהילה יוצרים כבר את התוכן בעצמם מה שיכול להוביל להכנסה פסיבית של הבעלים/אדמין זה בשונה מאתר שחייבים לייצר כל הזמן תוכן חדש, וזה בהחלט יתרון גדול מאוד!

אם הגעתם לפה ולמדתם קצת יותר על הנושא מוזמנים לשתף 🙂

אם יש לכם קהילה בנישה חמה שכבר מייצרת הכנסה קבועה, אנחנו נשמח לעזור לכם להגשים את חלום האקזיט.

מוזמנים להשאיר לנו פרטים פה ולהבין קצת יותר איך זה עובד

 

דוד פופוביץ

דוד פופוביץ הוא הבעלים ומנכ"ל משותף של Trust The Brokers והבעלים של קהילת יזמי איקומרס בישראל המובילה את תחום האיקומרס בישראל. דוד מוכר כאחד מיזמי האיקומרס המובילים בארץ ומוכר גם בזירה הבינלאומית, עשה אקזיט על מותג האיקומרס הידוע שלו בנישה של הזאבים ומייעץ לעסקים שרוצים לבנות את המותג שלהם אונליין בצורה הנכונה, בין אם בארץ או בחו”ל.

מחפשים את הנכס הדיגיטלי
המושלם בשבילכם?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

אהבתם את הכתבה?
שתפו בקליק
כתבות בנושא
דילוג לתוכן