הסכם לדוגמא למכירת / השכרת עסק או נכס דיגיטלי

מה חשוב לשים לב בחתימת חוזה למכירת האתר שלכם?

הדברים הבאים נכתבו בדם וניסיון בשטח, אז לפני שאתם מורידים את החוזה/מסמך שאתם צריכים, שווה לקרוא את הדגשים הבאים.

כל המקרים הבאים הם מקרים אמיתיים שהתרחשו במהלך תיווך בעסקאות בסוכנות.

חשוב לציין, אנחנו לא תחליף לעו”ד או לייעוץ מקצועי על ידי בעל מקצוע, אנחנו רק משתפים כאן מהניסיון הנצבר שלנו בעסקאות בשווי מליוני שקלים שנחתמו בסוכנות התיווך.

אנחנו ממליצים בחום בעסקאות שהן גדולות (ובאופן כללי בכל עסקה) לקחת עורך דין מטעמכם שייצג אתכם מול הקונה/מוכר, אנחנו עובדים עם כמה עורכי דין בתחום וגם רואי חשבון שמבינים וחיים את תחום הנכסים הדיגיטליים, במידה ותרצו המלצה על אחד מהם, מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

תוכן עניינים

סגירת מחיר סופי

הדבר הכי חשוב בעסקה הוא המחיר, הנה דוגמא קטנה מעסקה שנסגרה ממש לפני כמה ימים בכמה מאות אלפי שקלים… בין המוכר לקונה הוסכם על מחיר אבל המוכרים לא שמו לב שבהסכם המכר צוין הסכום ללא המילים “+ מע”מ”, המוכרים והקונה חתמו על ההסכם, כאשר הם פיספסו את החלק החשוב הזה, ואנחנו כמתווכים לא תמיד חשופים לחוזי המכר של המוכרים והקונים, ולכן במקרה הזה לא היינו חשופים לזה.

בסופו של דבר היינו צריכים להציע פתרונות יצירתיים מחוץ לקופסא על מנת להציל את העסקה, והמוכרים אמנם נאלצו להתפשר על סכום מסוים ולבוא לקראת הקונה במחיר אבל כל זה היה יכול להימנע אם רק היו לוקחים עו”ד מטעמם שהיה עובר על המסמך בצורה יסודית, תמיד חשוב לכתוב בצורה ברורה בחוזה האם המחיר כולל או לא כולל מע”מ כשמדובר בעסקאות של מאות אלפי שקלים (ובטח בעסקאות של מליונים), כל טעות הכי קטנה עלולה לעלות בעשרות אלפי שקלים.

קביעת זמנים מדוייקים

רוצים שהעסקה תלך חלק? תקבעו בחוזה לוחות זמנים מדוייקים להכול וגם חלוקת אחריות על הסעיפים בין השותפים לעסקה, לדוגמא:

זמן חפיפה

תאריכים של העברת הנכס 

תאריכים להעברת התשלום ( או התשלומים אם זה בחלקים)

ועוד … חשוב גם שיהיה מוגדר בדיוק באיזה תאריך העסק/הנכס עובר ידיים ומאותו יום כל האחריות עוברת לקונה, כולל הסליקה.

חפיפה לעסק החדש

אם אתם הקונים, אתם רוצים לקבל חפיפה כמה שיותר מדוייקת מהמוכר, לפעמים מדובר על עסקים מסובכים לדוגמא באיקומרס שאפילו פגישת היכרות עם הספקים היא חובה, כי תוכלו להגיע למצב שאם לא תהיה חפיפה מתאימה אתם לא תוכלו להמשיך להפעיל את העסק 

אחריות להמשך פעילות

זה סעיף סופר חשוב, אתם צריכים להיות פטורים מאחריות מכל דבר שיקרה בעסק מרגע המעבר לבעלים החדש, בנכסים דיגיטליים בגלל הסיכון, המון דברים יכולים לקרות בגלל פעילות לא נכונה של הבעלים החדש, אתם ממש לא רוצים לשאת באותה אחריות.

הסכם מכירת אתר / נכס עברית

טיפ: לאחר ההתאמות שלכם למסמך, מומלץ להעביר לעיונו/אישורו של עו”ד מוסמך.

Signing documents

במידה ואתם מחפשים מסמכים נוספים, מוזמנים לשלוח הודעה ל [email protected], באם אין לנו את המסמך המבוקש נוכל לקשר אתכם לבעל מקצוע מתאים שינסח לכם את המסמך. דברו איתנו, אנחנו כאן בשבילכם בכל שאלה ועניין.

אהבתם את הפרגון שלנו לקהילה במסמכים שהיו עולים לכם כמה אלפי שקלים?
נשמח לפרגון בחזרה בעמוד שלנו ב Trust Pilot. כן אני רוצה לפרגן!

דילוג לתוכן